Verslag Tenerife met fotos


“Eerste liefde, All-in, Life story, Burpees en verkeerde dag”

 Trainingskamp nummer 10 voor ingewijden. 1x Malaga, 1x Valencia en 8x Tenerife, en stiekem maken de spelers al plannen voor volgend jaar na het bekend maken dat de trainer nog een jaartje blijft. Maar eerst eens dit trainingskamp heel doorkomen.

Rond 02.30 uur op een natte donderdag ochtend 9 januari wordt het rustige Berg opgeschrikt door de vele auto’s die het complex aan doen. IVS goes to Tenerife! 21 spelers, 4 stafleden en 3 bestuursleden maken het deelnemersveld compleet. Het programma mag er wezen; 3 trainingen, 3 teambuildingsactiviteiten, een goed hotel maar vooral een warm klimaat. Op tijd arriveert de bus en stappen de spelers nog half slapend in voor de reis naar Düsseldorf. We missen 1 speler. Net voor de vlucht horen we dat hij zich heeft vergist in de dag. De trainer denkt al aan de aanvoerder van zijn vorig team die nog wel de geest had om de avond ervoor nog even voor de zekerheid te vragen of het nu vannacht was of morgennacht. Enfin, met 1 speler minder stappen we in het vliegtuig voor een 5 uur durige vlucht.

Rond 10.30 uur landen we vertraagd in Tenerife Sur. De buschauffeur staat al met zijn kaartje te wachten en begeleidt ons naar zijn voertuig. Bij het hotel wacht ons een aangename verrassing. Alle kamers zijn al beschikbaar! We kleden ons snel om en stappen in de bus voor de eerste training.

Aangekomen op het magnifieke complex van Tenerife Toptraining wordt de trainer verwelkomd door Heike en Holger met een welgemeende omhelzing. Na 8 kampen mag je je gerust een vaste klant noemen. Al het materiaal zoals eerder doorgegeven staat klaar en de spelers kunnen aan de bak.
Er staan 4 trainers op het veld die allemaal een taak hebben. De spelers trainen snel voetenwerk in een positiespel met 1x raken. Het positiespel wordt verlegd naar een oefening waar 3 verdedigers 2 doeltjes verdedigen tegen 4 aanvallers in een oefening waarin ze vanuit de vooractie zichzelf vrijspelen. Dit spel wordt uitgebreid naar een groter spel en tenslotte spelen ze in een grotere partij 5 tegen 3 in diverse vormen. Zo de kop is eraf!
’s Avonds duiken de spelers het nachtleven in en maken kennis met de lokale gebruiken en bevolking zullen we maar zeggen.

Na het ontbijt (althans de staf) vertrekken we voor de 2e training. Deze training staat in het teken van de 1-1 duels en 2-1 duels. Er wordt fanatiek getraind ondanks dat in de bus al stoere praatjes zijn over bacootjes en champagne. Afsluitend is er een afwerkvorm met een duidelijke winnaar. Rond 13.00 uur is de training voorbij en staat de bus alweer paraat. Na het douchen gaat iedereen richting strand. De staf luncht aan het strand en laat de vis aanrukken. ’s Avonds staat het teamuitje in Papagayo gepland. Rond 23.30 uur staan de spelers voor de VIP ingang. Zoals altijd heeft Sofyane alles tot in de puntjes geregeld. Het team wordt geëscorteerd naar de tafels in de VIP sectie. De flessen komen met vuurwerk onze kant op. Spoedig rollen de baco’s en de wodka’s van tafel en gaan van hand tot hand. De sfeer is goed en de muziek nodigt sommige uit tot dansen. De enige die niet danst is Hussein. Deze jongeman heeft de eerste vangst binnen. De hele avond kletst hij met een Nederlandse schone. Zijn teamgenoten beginnen hem op te naaien om tot actie over te gaan. Hij snapt de tips niet, zelfs nadat zij haar arm om hem heen doet, kijkt hij nog als een botsauto! Lachen, gieren, brullen!

Rond 03.30 uur vertrekken de trainers naar het hotel. Ongetwijfeld horen ze de volgende dag wel alle escapades!

Zaterdag is een vrije dag. Het is lekker warm, maar wel bewolkt. De staf maakt zich op voor een wandeling langs de gehele Arona kust, goed voor 24 km. De spelers gaan naar SIAMpark. ’s Avonds worden de restaurants aangedaan waaronder de Witte Molen (el Molina Blanco) een echter aanrader. De zingende kok geeft acte de presence en het eten smaakt heerlijk!

Zondagochtend is de laatste en pittige training. In groepen van 3 worden de mannen afgebeuld. Een afwerkvorm vanuit 6 posities met een gewichtvest van 10 kg en burpees voor ieder schot zorgt voor zware benen. Een andere oefening bestaat uit kort sprint werk, vragen van de bal, kort wegdraaien en scoren op een van de 4 doeltjes voorafgaand door 3….. burpees. De laatste vorm zijn 8 speedladders, 2 ropes, hordes en bij elk pion 3….. burpees! Het moet gezegd worden, met een vloek links en rechts worden alle oefeningen fanatiek gedaan!

Na de training wandelen we naar onze lunchafspraak. Het is duidelijk dat te zien dat de combinatie tussen geen ontbijt en pittige training de mannen dorstig en honger hebben gemaakt. Het gezelschap wordt compleet gemaakt door Mike en Mark die er een gewoonte van hebben gemaakt pas na 14.00 uur op te staan iedere dag, arme Ryan. Verbazingwekkender is dat Mike en Mark ontbijten met een Chateaubriand…
de lunch is verder prima verzorgd, helaas moeten sommigen langer wachten, zo heeft Nicky zijn pizza pas 1.5 uur later, die is bezorgd vanuit het naburige eiland La Gomera.
wandelen hebben ze een broertje aan dood, dus driftig zoeken ze de taxi’s op om nog enkele zonnestralen op hun redelijk bleke huid te krijgen. Slimmerik Roel Bouts heeft zich iedere ochtend ingesmeerd en loopt er niet zoals andere als Pipo de clown bij met een rode neus.

Op zondag avond en tevens de laatste avond is er eentje van rustig natafelen en genieten. Niet voor “Sascha all-in”. Deze man die zoals ieder wedstrijd alles geeft, deze eigenschap meeneemt in het nachtleven. Hij geeft inderdaad alles, hij drinkt ook alles. Gevolg is dat 3 man worden opgetrommeld om hem naar huis te dragen. Kortom alles gegeven.

Maandag worden we wederom verrast door het hotel door een late check-out te gunnen. We kunnen tot 14.00 uur op de kamer blijven. Rond 14.30 uur komt de bus. Hussein heeft het er moeilijk mee, de trainer vreest dat Hussein enkele zondagen afwezig zal zijn om zijn eerste liefde op te zoeken, een eerste liefde die zelf ook een liefde in Nederland heeft…

Na het inchecken worden de laatste cadeaus voor het thuisfront gekocht en slaapt bijna de gehele selectie op de terugvlucht. In Charleroi staat onze bus weer paraat om de reis naar Berg te voltooien. Rond 0.30 uur arriveren we moe, veilig maar vooral voldaan van ons trainingskamp.

Wist u dat?

 • Er spelers zijn die het verschil tussen woensdagnacht en donderdagochtend niet weten?
 • Mike van vliegen houdt?
 • Hij heel erg blij was toen we geland waren?
 • Hij alle stewards en stewardessen een knuffel gaf bij het verlaten van het vliegtuig?
 • Patrick in het vliegtuig een VIP plek had?
 • Hij naast de trainer mocht zitten?
 • Alleen niet mocht praten?
 • Hij maar op rij 2 is gaan zitten?
 • Mark Meijs dacht dat we 3 weken gingen?
 • Hij een koffer van 20 kg had en die ook 20 kg woog?
 • Hassan niet kan luisteren?
 • Hij op de terugweg een extra koffer had?
 • Hij op de heenreis een extra koffer wilde inchecken?
 • Het balkon van de stafkamer even groot was als de kamer van de anderen?
 • Er verschil moet zijn?
 • We weer een biljartlaken hadden met de trainingen?
 • Zo trainen wel erg leuk is?
 • Sommige mannen hun levensverhaal vertellen in een nachtclub om 04.00 uur?
 • Zij dit doen aan iedere passant die naar lacht?
 • Cem en Sofyane aangaven dat dit geen manier is om te flirten?
 • Een deelnemer een fles champagne bestelde in een nachtclub?
 • Deze fles 200 euro koste?
 • Deze fles niet werd opgedronken?
 • Cem en Sofyane wederom aangaven dat dit niet een manier is om te flirten?
 • Je de fles moet delen?
 • Hussein verliefd is geworden?
 • Dat best wel lief is om te zien?
 • Hij de volgende dag bij het huis van dat meisje stond in het geval als ze hem appte?
 • Dat niet lief is?
 • Nicky dat onder stalkgedrag brengt?
 • Hussein de boodschap begreep?
 • Hij daarna relax was en het meisje direct weer wilde afspreken?
 • Hij een fout maakte?
 • Om als wingman Luc W te kiezen?
 • Luc zijn hele levensverhaal vertelde?
 • Vrouwen liever willen dat je luistert i.p.v. de hele tijd praat?
 • Luc de trainer om 03.15 uur om een analyse vroeg?
 • Een analyse over zijn optreden die dag tijdens de training?
 • De training wijselijk antwoorde?
 • Patrick wel erg vaak struikelt?
 • Zijn zoon veel dingen oneerlijk vindt?
 • Hij graag meewilde?
 • Hij dus dat oneerlijk vond?
 • Hij volgend jaar mee mag?
 • Als hij vrij krijgt van school het mag
 • Patrick zich nu kapot schrikt?
 • Hussein verliefd is?
 • Er welgeteld 1983 burpees zijn gedaan?
 • 600 door Jelle zijn gedaan?
 • Hij telkens naast schoot, dus dubbel moest
 • Cem een leuke foto heeft gemaakt?
 • Deze in de kantine te zien is?
 • We Cem vanuit deze kant nog nooit hebben gezien
 • We dit ook nooit meer willen en hoeven te zien?
 • Mike en Mark graag uitslapen?
 • Ze daarvoor niet naar Tenerife hoeven?
 • Ze ook om Hommelheide kunnen blijven?
 • Ze alleen een taxi en Papagayo hebben gezien?
 • Ze voor de rest in bed lagen?
 • Ryan door deze situatie heel Arona heeft kunnen zien?
 • Hij wel op tijd opstond?
 • En maar is gaan wandelen
 • Jesse op 1 avond 300 euro heeft opgemaakt
 • Hij dit in 2 tranches heeft gedaan?
 • Tenerife heel duur kan zijn?
 • Luc S ook in Tenerife zaken blijft doen
 • Hij een woning heeft gekocht
 • p.v. in NL in Tenerife een appartement heeft gekocht
 • Zijn vriendin dit nog niet weet
 • Ik vermoed dat ze het nu wel weet
 • Stan in Siampark de hele dag met stijve tepels rondliep
 • Het soms waaide daar
 • Miko niet van een glijbaan durfde
 • Miko een eenvoudige tactiek heeft m.b.t. flirten
 • Hij iedere dame een drankje aanbiedt
 • Hij hoop dat er eentje “bijt”
 • De drankjes alleen van de pot kwamen
 • Zodra hij beet had, dan ook moest “delen”
 • Hussein verliefd is?
 • De trainer trots is op het harde werken tijdens de trainingen
 • Nicky weer een bezoekje heeft gebracht aan een oud-vriendin
 • Ik niet meer weet wat te zeggen.